The purest expression of Suzuki's go-anywhere philosophy in its boldest finish. Midnight Black adds an unmistakable edge to the Sierra's iconic silhouette — equally at home on a Kensington mews or a Welsh mountain pass.
| Engine | 1.5L K15B Petrol · 102bhp |
| Transmission | 5-Speed Manual |
| 4WD System | AllGrip Pro (2H / 4H / 4L) |
| Body Kit | Flared arch extensions fitted |
| Approach Angle | 37° |
| Departure Angle | 49° |
| Wading Depth | 300mm |
| Kerb Weight | 1,090kg |
| Dimensions | 3,550 × 1,645 × 1,730mm |
| Fuel Economy | ~42 mpg combined |
| Year / Plate | 2026 · 75 Plate |
| Registration | Full UK V5C |
| Colour | Midnight Black |
| Colour Code | Black Pearl · ZJ3 · JB64 · 3-Door |
Apple CarPlay, English dashboard, MPH speedometer, rear camera, underseal and warranty — all included before delivery.
Interested in the Midnight Black Jimny Sierra? Drop us a message — we'll come back quickly with availability and next steps. No obligation.